Lingual Ortodonti

Sabit ortodontik tedavi yöntemlerinden biri de Lingual Ortodontidir. Bu yöntemde braketler ve diş telleri dişlerin görünen yüzeyleri yerine dile bakan kısımlarında konumlanmaktadır. Ortodontik tedavi sırasında tellerin görünmesini istemeyen hastalar için en uygun sabit ortodontik tedavi çeşididir. Uygun bir ağız hijyeni ve ortodontik diş hareketi için ideal kemik yapısına sahip her birey bu tedavi ile düzgün dişlere sahip olabilir. Tedavi için herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır.

Kliniğimizde kişiye özel olarak üretilen lingual ortodontik tedavi yöntemleri ile lingual tedaviler uygulanmaktadır. Bu uygulamaları Basit çapraşıklıklar, çekimli tedaviler, kapanış sorunları, iskeletsel bozukluklar ve hatta ortognatik cerrahi gerektiren bozukluklarda bile uygulamaktayız.

Estetik olarak çok güzel sonuçlar elde edilmesini sağlayan bu tekniğin en büyük dezavantajı maliyetinin ortodontik tedaviler arasında en yüksek oluşudur. Bunun sebebi materyallerin altın alaşım içermesi ve tamamen yurt dışında üretilmesidir.

Bu tedavi Lingual ortodonti eğitimi sonrasında sertifika almış ortodonti uzmanları tarafından uygulanabilmektedir.