Sıcak Silikon Tabancası Modelleri

Sıcak Silikon Tabancası Modelleri Hakkında sorularınız için bizi takip edebilirsiniz

Silikon Tabancası Nedir?

Silikon tabancası, elektrik bağlantısıyla çalışan ve silikon adı verilen yapıştırıcı maddenin ısıtılıp eritilmesiyle yapışkan bir hale getirilmesini sağlayan basit bir araçtır. Tipik bir tabanca görünümünde olan bu araç pek çok hobi amaçlı yapılan dekorasyon ile aksesuarlarda hayat kurtarıcı rol üstlenmektedir. Birbirinden farklı materyalleri sıkı biçimde yapıştıran çeşitli silikon tabancaları bulunmaktadır.

Silikon Tabancası Kullanımı

Silikon tabancası kullanımı oldukça basittir. Bunun için silikon mumu tabancanın içine yerleştirdikten sonra tabancanın içine iyice girene kadar tetiğe basmanız gerekir. Tabancayı fişe takarak elektrik bağlantısını sağlayabilirsiniz. Daha sonra silikon mumum tabanca içinde 5 dakika boyunca ısınmasını beklemelisiniz. Tabancanın tetiğine bastığınızda sıcak mum kolaylıkla çıkmaya başladığı durumda uygulama aşamasına geçebilirsiniz. Malzemeleri birbirine yapıştırmak için silikon tabancasının ucundan çıkan eriyen silikonu yüzeylere yayacak şekilde sürebilirsiniz.

Sıcak Silikon Tabancası Modelleri Hakkında bilgi almak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Kullanırken dikkat edeceğimiz noktalar nelerdir?

  • Özellikle sıcak silikon kullanırken silikonun cildinize temas etmemesine dikkat edin.
  • Uygulanacak yüzeyin kuru olmasına da özen gösterelim.
  • Silikon tabancasının ucu tabancanın kablosuna temas eder ise kabloyu eritebilir, dikkat edelim.
  • Tabancayı yanıcı bir nesnenin üzerine koymayalım.
  • Bez, kumaş gibi malzemelerde kullandıktan sonra hemen yapışan bölgeye dokunmayın.
  • Özellikle kullanmadığınız zamanlarda fişini çekmeyi unutmayın ve tabancanız sıcakken ucuna dokunmayın.

Sıcak Tutkal

İki farklı parça veya katmanın birbirine yapışmasına sağlayan termoplastik kimyasaldır. Katmanlar aynı olabileceği gibi birbirinden tamamen bağımsızda olabilmektedir. Örnek vermek gerekirse tekstil sektöründe iki kumaşın altlı üstlü laminasyon işlemi, mobilya sektöründe PVC kenar bandının MDF veya Sunta ile birlikte yapıştırılması verilebilir.

Yapışkanlık (Cohesion)

Cohesion iki farklı materyali birbirine bağlı şekilde tutmaya yardım eden güç olarak ifade edilmektedir. Yapışkanlık ve kıvam ısıya bağlıdır. Eğer Sıcak Tutkal soğursa kalınlaşır ve yüksek kıvam oluşur. Kohesion molekülleri birbirine bağlı tutan tutkalın içsel gücüdür.

Tutunma (Adhesion)

Kimyasalın başka bir yüzey üzerinde kendini tutundurma gücü olarak ifade edilmektedir. Adhesion yapıya ve yüzey durumuna bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Örnek olarak eğer yüzey yağlı ise tutkal yüzeye tutunamayacaktır.

Sıcak Silikon Tabancası Modelleri Hakkında bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz. Bizleri sosyal medyadan takip edebilirsiniz.