Overtec sistemi,yüksek kaliteli sızdırmazlık sağlayarak bileşenleri korumak üzere tasarlanmıştır.Enjeksiyon kalıplama işleminden çok daha düşük sermaye maliyeti elde etmek için termoplastik kalıplama reçinesini kullanan düşük basınçlı bir kalıplama işlemidir.

Döküm ve enjeksiyon kalıplama teknolojileri arasında konumlandırılmış bu süreç yeniliği olan overtec sistemi, kırılgan veya hassas bileşenlerin kapsüllenebileceği ve hasar riski olmadan korunabileceği anlamına gelen düşük bir enjeksiyon basıncı kullanır.

Overtec düşük maliyetli kalıplama sistemi, saksıda kullanılan geleneksel muhafazalara ve muhafazalara olan ihtiyacı ortadan kaldırır, aynı zamanda ısı kürleme işlemini ortadan kaldırarak enerji tasarrufu sağlar.

İyi termal iletkenliğe sahiptir, yani kalıp setlerini yapmak için ideal bir malzemedir. Bu kalıplar bileşeni hızlı bir şekilde soğutur ve işlem tamamlandığında kalıplanmış parçaların kolayca serbest bırakılmasına izin verir. Kalıp bırakma spreylerinin kullanımı, kalıptan çıkarmaya daha fazla yardımcı olabilir.

Overtec, solvent içermeyen ve öncelikle yenilenebilir malzemelerden oluşan, çevre dostu hale getiren yüksek performanslı bir kalıp reçinesidir. Zaman alıcı ve savurgan karıştırma veya raf ömrü sorunları yoktur. Bu malzemenin özellikleri, su geçirmez kapsülleme, su ve kimyasal direnç ve mükemmel üst ve alt ısı direnci sunabileceği anlamına gelir.