İç dekorasyon için pürüzsüz, temiz duvarlar oluşturmanın bir yolu, “kuru duvar ” olarak adlandırılan alçıpan kullanmaktır. Alçıpan, tam, pürüzsüz bir yüzey oluşturmak için, ahşap bir destek çerçevesi üzerine vidalanmış ve daha sonra sıva ile kaplanmış, boyutuna kesilmelidir. Alçı levha ile keskin köşeler oluşturmak çok zordur.

Groovtec yapıştırıcılar, alçıpan kurulumları için alçıpan içinde V-li profilleri monte etmenin en hızlı ve en kolay yoludur. Hem sahada hem de fabrikasyon öncesi atölyelerde kullanıma uygun groovtec hot melt yapıştırıcı ‘v’ oluğunun tabanına uygulanır ve alçı levha katlandığında anında ayarlanır.

Groovtec sistemi, gelenek ‘v’ oluk birleştirme yöntemlerine göre bir dizi avantaj sunar.
Aletteki kullanılmayan tutkal ertesi gün kullanıma hazırdır, bu nedenle maddi atık ve mali kayıp yoktur. Groovtec çalışmak için uygulanacak bir astar gerektirmez, sadece yapıştırıcıyı doğrudan ‘ v ‘ oluğuna uygulanması yeterli olacaktır.

‘V’ oluk yapıştırıcımız solventsiz olup, güvenli ve kullanımı kolaydır ve raf ömrüne sahip değildir, yani belirli bir süre kullanmak için acele etmeyin ve boşa gitme şansı yoktur.