Casttec Prefabrik Beton Yapıştırıcı

  1. Anasayfa
  2. Sektörler
  3. Casttec Prefabrik Beton Yapıştırıcı

Casttec, önceden dökme beton endüstrisinde kullanılmak üzere konumlandırma yapıştırıcıları sistemimizin adıdır. Yapışkan, bitmiş beton parçasının yapısal bir bileşeni değildir.

Bunun yerine, bir üretim yardımı olarak kullanılır: beton parçaların daha hızlı ve daha kolay üretilmesine yardımcı olur.
Kalıp ek parçalarının takılması için geleneksel yöntem mıknatıslardır. Alternatif olarak, kaynak, çivi, vida, çift taraflı bant (popüler, ancak temizlenmesi zor) veya PU veya silikon gibi diğer yapıştırıcılar (yavaş ve temizlenmesi zor) kullanmak mümkündür.

Bazı ön döküm fabrikaları, mıknatıslar veya çift taraflı bant yerine hotmelt tutkal kullanmaktadır.

Bu tek aşamalı işlem, astar gerektirmez ve parçalar bir kez bir araya getirildiğinde, kalıp doldurma sırasında kullanılan dökülme ve vibratörlere dayanacak kadar güçlü bir bağlantı sağlamak için yapışkan setleri anında bir araya getirilir.
Beton kurulduktan sonra, bölme kolayca çıkarılabilir ve kalıp tabanındaki yapışkan artıklar hızlı ve kolay bir temizleme için kolayca ayrılabilir.

Casttec sistemi sadece zaman kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda mıknatıs, çift taraflı bant, matkap ve cıvata ve kaynak ihtiyacını ortadan kaldırarak formlarda meydana gelen hasarı da önler.