Ön Takım Onarımı

Direksiyon kutusu, aks mili tamiri değişimi  kapsamlı bir hizmetler sağlıyoruz. Yapılan kilometre, bozuk yollar gibi çeşikli nedenlerde araç ön takım sisteminde çeşitli hatalar ve arızalar zamanla oluşur.

Rot, rot başı, sonsuz dişlisi, amortisör gibi parçalardan oluşan öz düzen sistemi, sürücülerin direksiyon hareketleri vasıtasıyla ilettiği komutları sonsuz dişlisi aracılığıyla tekerleklere ulaştırır. Bu sistemin sorunsuz bir şekilde çalışıyor olması sürüş güvenliği için oldukça önemlidir. Lastiklerinizin ömrünün uzun olması ve aracınızın yol tutuşunun da iyi olması için sağlıklı ve sıkıntısız bir ön düzen şarttır. Öz düzen sisteminiz sürüş esnasındaki konfor ile doğrudan ilişkilidir. Kimi yollardaki yapısal bozukluklar ve kusurlar ön düzen sistemi tarafından soğurulur ve size daha konforlu bir sürüş sağlar.

Ön düzen arızalarının sıkça görülmesinin sebebi ise kullanım şartlarının kötü olması ve ufak çaplı kazalardır. Bu tarz durumlarda rot ayarları bozulmakta ve otomobillerin sürüş kalitesi etkilenmektedir.Ön düzen ayarlarında sorun olması durumunda direksiyonda ağırlaşma olur. Ancak bu her direksiyon ağırlaşması durumunun ön düzen ayarlarında sorun olduğu anlamına gelmez.

Direksiyonda sağa yada sola çekme, virajlarda sağa ve sola dönme esnasında ön lastiklerden gelen ötme sesi, lastiğin içten veya dıştan düzensiz bir biçimde aşınması, araçtan daha önce gelmeyen farklı seslerin duyulması gibi durumlar aracın ön düzen ayarında sorun olduğunun göstergesidir.

Menü