Gülümsemenin bir bedeli yoktur, ancak gülümsediğiniz anların değeri çoktur

Gülümsemenin bir bedeli yoktur, ancak gülümsediğiniz anların değeri çoktur

Estetik ve sağlıklı dişlere sahip olan bireyler, gülümserken elleri ile ağızlarını kapatmaya ihtiyaç duymaksızın özgür ve kendilerine güvenen bireyler olarak toplumda daha çabuk fark ediliyorlar.

Estetik algısı dönemlere göre değişkenlik gösterse de içinde bulunduğumuz dönemde gelinen nokta hastaların “ Beyaz, temiz ve doğala en yakın sağlıklı bir ağız” istediği yönündedir.

Dijital Gülüş Tasarımı (DSD)

Diş estetiği uygulamaları; öncelikle hekimin hastasını çok iyi analiz ettikten sonra bireyin ağız alt yapısı çok iyi hazırlayarak, çene ve yüz yapısına göre en uygun renk, stil ve modeldeki uygulamaları tercih etmesidir.

Dijital Gülüş Tasarımı

Gülüş estetiğine başlamadan önceki hasta ile yapılacak olan ön görüşmede; hastanın kişiliği, sosyal durumu, gülümsemesinde nelerden memnun olmadığı ve esas beklentisinin belirlenmesi yapılacak olan tedaviye yol gösterici olur. Bu aşamada tespit edilen incelemeler doğrultusunda bir planlama yapılır. Ölçü kayıtları, fotoğraflar veya videolar ile Digital Smile Design (DSD)  ile dişler üzerinde  bir aşındırma yapmadan, hastanın ağızına prova şeklinde uygulayarak dişler ve gülüşün nasıl olacağı daha tedaviye başlanmadan hasta ile paylaşılmaktadır. Bu sayede hasta yeni dişlerini değerlendirme fırsatı bulur ve daha güvenli bir hekim hasta ilişkisi ile tedaviye başlanır. Tedavi süreci, kişinin ağız ve diş yapısındaki bozukluklara göre, aynı gün içinde ya da maksimum 2 ile 15 gün arasında yapılabilir.

Dijital Gülüş Tasarımı

Gülüş Tasarımı İçin Kullanılan Yöntemler

Düşük yüz boyutlarının arttırılması, diş beyazlatma, pembe estetik, laminate veneer, implant, ortodonti tedavisi ve kozmetik düzenleme gibi yöntemleri kullanarak yapılan tedavi ve bakımlarla daha genç bir görünüme kavuşmak mümkün olabiliyor. Dudak şekline göre yapılan diş tasarımı ve diş etlerinin sağlıklı görüntüsü güzel bir gülüş için büyük bir etkiye sahip. Bu tedaviler her yaştan insana rahatça uygulanabilir.

Diş estetiği uygulamaları kadınlardan daha çok erkekler tarafından tercih ediliyor. Çünkü günümüzde artık herkes temiz ve sağlıklı bir ağız istiyor.

Gülüş tasarımı kusursuz estetik bir yaklaşımdır. Yani gülümsediğimiz zaman, dudak, burun kanatları, gözbebeği ve yüz yüksekliğimizin, dişlerimizin boyutları ile orantılı olması, renginin ten rengimize ve şeklinin de yüz şeklimize uyması gerekir. Günümüzde yaş aralığı fark etmeksizin hemen herkes güzel bir gülüşe sahip olmak istiyor. Bireyler dişlerindeki ufak bozuklukların dahi farkında ve estetik dışı, asimetrik görüntüleri istememektedir.

Son Yazılar

Invisalign fiyatları ve bilinmesi gerekenler

Invisalign fiyatları ve bilinmesi gerekenler Invisalign Ortalama Maliyeti Ne Kadardır? Diş sağlığında yeni bir gelişme var. Bunun arkasındaki en büyük etken Invisalign’ın göze çarpmamasıdır. Diş teli veya Invisalign tedavisi mi…

Şeffaf plaklarla yazın kimse fark etmeden dişleriniz düzelsin

Şeffaf plaklarla yazın kimse fark etmeden dişleriniz düzelsin Ortodontist Gözde Çobanoğlu, şeffaf plaklar sayesinde ‘kimseler fark etmeden’ yaz aylarında diş bozukluklarının düzeltilebileceğini söyledi ve “Bu tedavi çok konforlu, acı hissi…